„Čechy v ČR nechceme“ – šikovně nastavené zrcadlo

21. 06. 2013 15:55:54
Je tomu pár dnů, co na Facebooku spatřila světlo virtuálního světa stránka s provokativním názvem „Čechy v ČR nechceme“. Admin stránky (adminem nacionalistického „Národa v ohrožení“ odhalený jako Karel Goldmann, „Žid, který se zastává islámu“) se zaměřuje na repostování článků věnovaných kriminálním případům spáchaných občany této země, přičemž všechny pachatele pojí to, že nejsou příslušníky žádné etnické ani náboženské menšiny, tedy by se dalo říct, že jde o Čechy. Na základě těchto společných rysů admin přisuzuje Čechům ty nejhorší vlastnosti, delikventní sklony, nulovou možnost napravitelnosti a volá po jejich vyhnání z Česka.
Čechy v ČR nechceme - profilový obrázekČechy v ČR nechceme - profilový obrázek

„Čechy v ČR nechceme“ je ve skutečnosti parodií na šovinistické stránky všeho druhu, ať už jde o populární „Islám v České republice nechceme“ (ke dnešnímu dni se „líbí“ 60 281 uživatelům) nebo různé protiromsky laděné skupiny. Záměrnými urážkami vůči Čechům se snaží napodobovat argumentační styl těchto stránek, kde je přisuzování vlastností jednotlivců celkům (v lepším případě) nebo posílání do plynu (v horším případě) na denním pořádku. Ne každý je ale schopen parodii rozpoznat a cítí se nadmíru uražen:

Ty cikáne, tahle země je naše, ne tvoje a tvých kofilových bratrů..... táhni odkud jste se sem naplavili“

Aha, teď už je mi všechno jasné. Tuto stránku buď mohl založit úplný idiot a nebo nějaký cizinecký, póvl, bývalý žid a nyní stoupenec islámu. Ano, Karle Goldmanne, ty špíno islámská. Mluvím o tobě...“

tvl ty kofilo Samedi, přečti si historii svého kmene... myslím, že do téhle krásné země jste se vecpali vy!!! Češi tu už podle názvu Čechy byli od začátku. Nebo máš v názvu Čechy někde zašifrováno-Cikánov??? Sbalte si igelitové stany, uhaste ohně na náměstích, zrušte si sociální příspěvky z našich daní a vypadněte. "byly to krásné časy, ženy plné krásy, pod jídlem se prohíbal stůl, pila se medovina, nikde žádná ŠPÍNA" trocha historie“

Tahle země je naše! Jenom naše! Češi vás jednou vyženou špíny okupační!“

A ty, autore tohoto profilu, jsi prosim tě co za "národnost"? Nějaký žiďácko-muslimský full-hybrid? Nebo jiná přitmavlá svoloč?“

Doufám že zdechneš někde v podchodu ty přistěhovaleckej zmrde!“

jedině ubohý koště založí takovoudle stranku... spíš CIZINCI CHOS DO PIČE a čechy nechame v česku... abysi umřel do rána tyy.. skurvysynu cosi založil tuto stránku“

Zajebanej islamisto omotej se a odstrel debile vymastenej!!!!“

Nevím, kdo je skutečným autorem stránky, a jestli se paranoidní polonáckové z „Národu v ohrožení“ trefili, je mi úplně jedno. Podstatné je, že se jedná o člověka se smyslem pro humor a schopností uhodit pomyslný hřebík na hlavičku. Je sice pravda, že by tu námahu mohl investovat spíše do objasňování reálných cílů skupiny (tedy zesměšnit šovinismus a extrémismus doslovným převrácením jejich způsobu argumentace) než do rutinního trollingu („Angličani, Francouzi nebo Vietnamci jsou narozdíl od toho českého svinstva slušní a pracovití, poctiví lidé s bohatou kulturou. Ne takový odpad Evropy, potomci opic z ruských stepí, jejichž předky si Rusové vytírali řiť.“), který spíš připomíná dřívější provokační pokusy typu „Klub sklepních chovatelů“ nebo „Rádi jíme psy“. Pozoruhodné je rovněž to, že admin projevuje daleko větší znalost mateřského(?) jazyka než většina českých „vlastenců“, která si na stránku přišla léčit své pochroumané nacionalistické ego.

Nakonec jsem tedy rád, že skupina existuje a provokuje (byť by se to dalo dělat smysluplněji). Lidskou zvrácenost a špínu je totiž třeba odkrývat a demaskovat v celém jejím hnusu – a to se adminovi „Čechy v ČR nechceme“ daří víc než úspěšně. Nacionalismus, šovinismus, rasismus a koneckonců i obyčejná lidská hloupost, která ve spojení s mocí dokáže napáchat nejvíce škod, takovým hnusem a špínou bezesporu je. A máme-li se něčemu takovému jako rozumní lidé postavit, je třeba neustále upomínat na to, že jsou tyto jevy ve společnosti stále přítomny. Z tohoto pohledu vykonává tato stránka nesmírně záslužnou činnost.

Autor: Michal Ledwoń | pátek 21.6.2013 15:55 | karma článku: 25.68 | přečteno: 3745x


Další články blogera

Michal Ledwoń

Černý den české internetové subkultury. Končí fejkový Ovčáček a CaryMaryFuck

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 2018 se zapíše černým písmem do dějin českého internetu. Ne že by se stalo něco kdovíjak zásadního či snad katastrofálního.

7.7.2018 v 8:58 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 1180 | Diskuse

Michal Ledwoń

Jak mi Miloš Zeman pomohl najít smysl života

27. ledna 2018 byl v druhém kole přímé volby zvolen prezidentem republiky znovu Miloš Zeman. Jeho vítězství bych chtěl využít k zamyšlení a malé osobní zpovědi.

28.1.2018 v 14:54 | Karma článku: 29.36 | Přečteno: 1710 | Diskuse

Michal Ledwoń

Kdyby nebylo Února 48, možná by…

Možná bychom nedělali scény z toho, že žena v autobuse, která nikomu neubližuje, má na hlavě šátek, a naši místostarostové by nevolali policejní hlídky, aby legitimovaly cizince černé pleti.

21.8.2017 v 16:03 | Karma článku: 15.83 | Přečteno: 813 | Diskuse

Michal Ledwoń

Foglar Movies: české komiksové universum

„Pro začátek bych ale bral klasiku, to znamená Mádla jako Rikitana, Geislerovou jako Podkovu, Cina by moh bejt Velkej Vont a Trojan starej Mažňák. Duška bych nechal zahrát starou Jeremiášku, to je taky taková alternativní bytost.“

21.1.2017 v 11:26 | Karma článku: 12.42 | Přečteno: 427 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Libor Čermák

Pochvala České televize za "Skautskou poštu"

V posledních týdnech jsem se několikrát vyjádřil kriticky k České televizi. Ale když se mi něco líbí, co v ČT vzniklo, tak si myslím, že je dobré ji zas naopak pochválit. A tím je seriál na dětském kanálu "Skautská pošta".

18.10.2018 v 6:28 | Karma článku: 13.51 | Přečteno: 375 |

Jan Tomášek

Mezi Bosnou a Srbskem v krátkých filmech Voxpotu

Bosna – jedna ze zemí, kterou jsem nenavštívil, přestože pro mě má, nebo spíše měla příchuť romantiky a nepříliš vzdálené exotiky. Vlastně nemusím být všude, když je všude televize – dá se říci.

18.10.2018 v 4:15 | Karma článku: 3.25 | Přečteno: 92 | Diskuse

Karel Trčálek

Skandální lež propalestinské České televize o Pásmu Gaza už nese své jedovaté plody!

Jestli za skandální lež ze Zpráviček na ČT, kdy byl Izrael obviněn z okupace Pásma Gazy, nebude někdo co nejpřísněji potrestán, tak opravdu přestanu platit koncesionářské poplatky, protože něco takového nemá prostě obdoby!

11.10.2018 v 18:51 | Karma článku: 29.23 | Přečteno: 1479 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Skandální lež České televize

Server iDNES přinesl 10/10 zprávu o tom, že šéf ČT odmítl vysvětlit reportáž o Palestincích z dětského pořadu Zprávičky. Kontroverzní reportáž odvysílaná na Déčku pojednávala o Izraelem okupovaném území Palestiny.

11.10.2018 v 8:00 | Karma článku: 48.41 | Přečteno: 23304 | Diskuse

Libor Čermák

Takovéto reportáže by se ČT měly tvrdě zakázat!

Jak si představuji seriózní reportáž o dětech, které v pubertě propadly nějaké náboženské sektě? Především jako varování a rady pro rodiče doplněné radami odborníka na sekty. Jenže jeden pořad ČT z nich dělá naopak hrdiny.

8.10.2018 v 18:13 | Karma článku: 41.25 | Přečteno: 2457 |
Počet článků 64 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2921

Středoškolský učitel angličtiny a společenských věd. Taky amatérský muzikant a filmový nadšenec, překladatel trailerů, vlastenec a rumunofil.

Najdete na iDNES.cz